Blog Marketingowy Digi2 - Dzień Dobry!

Omawiamy świat marketingu w przyjaznej formule. Na co dzień wdrażamy marketing automation, zajmujemy się UX / CX i wprowadzamy innowacyjne na polskim rynku rozwiązanie - Marketing Inkluzywny!
Rozgość się, a jeśli potrzebujesz - zadzwoń lub napisz do nas. Z chęcią porozmawiamy o możliwościach dla Twojej firmy.

Zobacz artykuły

Wykorzystanie GTM do tworzenia dataLayer. Praktyczny przewodnik

W dzisiejszych czasach śledzenie i analiza danych stanowią kluczowe elementy strategii marketingowych. Jednym z narzędzi, które umożliwia efektywne zbieranie danych o zachowaniach użytkowników na stronie internetowej, jest Google Tag Manager (GTM). W tym artykule przyjrzymy się, jak możemy wykorzystać GTM do tworzenia dataLayer i śledzenia zdarzenia na przykładzie typowego dla eCommerce view_item. Zanim przejdziemy do szczegółów, warto zrozumieć, czym jest dataLayer. Jest to obiekt JavaScript, który przechowuje dane. Dzięki dataLayer możemy zbierać i przekazywać różne informacje do narzędzi analitycznych, takich jak Google Analytics 4. I tym się dzisiaj zajmiemy, dlatego klikaj w dalszą część artykułu i przechodzimy już do konkretów.

Czytaj dalej
Wykorzystanie GTM do tworzenia dataLayer. Praktyczny przewodnik

Webflow - O czym musisz wiedzieć zanim się zdecydujesz?

Kiedy chodzi o tworzenie responsywnych, estetycznych stron internetowych, to pewnie większość z nas kojarzy to z wyzwaniem, które wymaga zaawansowanej wiedzy programistycznej albo przynajmniej umiejętności pisania kodu HTML / JS / CSS. Ale co byś powiedział_a, gdyby istniało narzędzie, które pozwalałoby tworzyć profesjonalne strony bez konieczności pisania kodu? Cóż, właśnie takie narzędzie istnieje i nazywa się Webflow - nasza strona agencji Digi2 również powstała na tej platformie. Dzięki temu narzędziu, projektowanie i tworzenie stron internetowych stało się znacznie prostsze i bardziej dostępne dla każdego. Według statystyk z Webflow korzysta około 4 000 000 designerów na świecie. Sporo prawda? Ale czy warto skorzystać z tego rozwiązania? Koniecznie przeczytaj dalszą część tego artykułu zanim podejmiesz decyzję.

Czytaj dalej
Webflow - O czym musisz wiedzieć zanim się zdecydujesz?

Jak mierzyć formularze HubSpot w Google Tag Manager dla większego sukcesu

W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie mierzyć formularze HubSpot za pomocą Google Tag Manager, aby osiągnąć większy sukces w śledzeniu konwersji. Przedstawię prosty proces konfiguracji, który pozwoli Ci zbierać cenne dane i lepiej zrozumieć zachowanie użytkowników na Twojej stronie.

Czytaj dalej
Jak mierzyć formularze HubSpot w Google Tag Manager dla większego sukcesu

Jak przekazywać Google user_pseudo_id do Mautic lub systemu CDP, CRM

Jeśli posiadasz stronę, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest monitorowanie aktywności użytkowników. Zapewne do tego celu korzystasz już z narzędzi analitycznych np. Google Analyitcs 4. W końcu, wiedza na temat tego, jak użytkownicy poruszają się po stronie, jakie treści przeglądają i jakie działania podejmują, może się okazać kluczowa dla zwiększenia współczynnika konwersji. W tym artykule dowiesz się, czym jest Google user_pseudo_id oraz jak przekazywać ten parametr przez formularz do systemu Mautic lub jakiegokolwiek innego źródła, w którym utrzymujesz bazę wszystkich Klientów. Pokażę również korzyści płynące z wykorzystania tego klucza. Gotowy na wertowanie tajemniczego świata monitorowania użytkowników? Zaczynamy!

Czytaj dalej
Jak przekazywać Google user_pseudo_id do Mautic lub systemu CDP, CRM

Znaczenie User Experience dla biznesu i użytkowników

‍To, jak użytkownicy doświadczają i odbierają produkt, ma bezpośredni wpływ na ich zadowolenie i lojalność. Zapewnienie dobrego User Experience jest niezwykle istotne dla biznesu, ponieważ wpływa na wzrost sprzedaży, zwiększenie lojalności klientów oraz poprawę wizerunku firmy. User Experience dotyczy wszystkich elementów produktu i ma na celu stworzenie bezproblemowego doświadczenia dla użytkownika w każdym obszarze. Dalej omówimy czym jest User Experience, jakie są jego elementy składowe oraz jak zadbać o pozytywne doświadczenia użytkowników.

Czytaj dalej
Znaczenie User Experience dla biznesu i użytkowników

User Experience - co oznacza i dlaczego jest tak ważne

Projektowanie doświadczenia użytkownika (UX) to proces projektowania produktów, systemów lub usług, w celu poprawy doświadczeń ich odbiorców. Obejmuje poznanie potrzeb użytkownika, kontekstu, w jakim produkt lub usługa będą używane, oraz celów, które użytkownik stara się osiągnąć. Projektowanie UX dotyczy tworzenia rozwiązań łatwych w użyciu, funkcjonalnych i przyjemnych w odbiorze dla wszystkich, którzy z nich korzystają. Obejmuje szereg obszarów, w tym psychologię, design i inżynierię. Może być stosowany w wielu różnych dziedzinach, takich jak projektowanie stron internetowych, aplikacji mobilnych czy produktów cyfrowych.

Czytaj dalej
User Experience - co oznacza i dlaczego jest tak ważne

Skróć Czas Pracy nad Reklamami Google Ads czy Facebook Ads Dzięki ChatGPT

ChatGPT to narzędzie, które może ułatwić pracę reklamodawcom podczas tworzenia kampanii w Google Ads czy Facebook Ads. Dzięki niemu możliwe jest automatyzowanie procesu tworzenia nagłówków i opisów reklam, co pozwala znacznie skrócić czas potrzebny na ich przygotowanie. W artykule przyjrzymy się bliżej możliwościom ChatGPT oraz sprawdzimy, jak skutecznie wykorzystać to narzędzie w praktyce, a przy okazji dowiesz się jak oszczędzić czas w pracy na tworzeniu i generowaniu nowych treści reklam.

Czytaj dalej
Skróć Czas Pracy nad Reklamami Google Ads czy Facebook Ads Dzięki ChatGPT

Jak Zwiększyć Zasięg Reklam w Google Ads o 1000% Bez Powiększania Budżetu

Jeśli jesteś reklamodawcą korzystającym z Google Ads, na pewno chciałbyś, aby twoje reklamy dotarły do jak największej liczby potencjalnych klientów. Ale co zrobić, jeśli budżet na reklamę jest ograniczony? Czy w ogóle jest możliwe zwiększenie zasięgu reklam bez dodatkowych nakładów finansowych? Okazuje się, że tak - wystarczy tylko trochę wiedzy i determinacji. W tym artykule opowiem Ci, jak udało się zwiększyć zasięg reklam w Google Ads o 1000% bez powiększania budżetu na reklamę. Dowiesz się, jakie kroki podjąłem, jakie narzędzia wykorzystałem i co okazało się kluczem do takiego sukcesu. Zdradzę ci również swoje tajniki i podzielę się wiedzą, która pomoże Ci osiągnąć podobne rezultaty w swoich kampaniach reklamowych.

Czytaj dalej
Jak Zwiększyć Zasięg Reklam w Google Ads o 1000% Bez Powiększania Budżetu

Google Analytics 4 - Nie Czekaj do Ostatniej Chwili!

Tik, tok, tik, tok... nie nie, nie chodzi o Tiktoka, a o zegar, który sobie gdzieś tam tyka i wskazuje moment kiedy Google wyłączy starą wersję Google Analytics czyli tzw. Universal Analytics. Czas leci nie ubłaganie, dlatego jeśli jeszcze nie wdrożyłeś nowej wersji GA4, zrób to teraz! Dlaczego warto to zrobić oraz co niesie za sobą wspomniana zmiana od Google opisuję poniżej, a przy okazji poznasz nowości, które wprowadza nowy Analytics. Zapraszam do lektury.

Czytaj dalej
Google Analytics 4 - Nie Czekaj do Ostatniej Chwili!

Co to jest Marketing Automation i jakie korzyści przyniesie dla Twojego biznesu?

Przez ostatnie lata świadomość użytkowników internetu zmieniłą się diametralnie. Już od dłuższego czasu byli oni przyzwyczajeni do personalizacji działań online, jednak najnowszy trend automatyzacji marketingu w znaczny sposób pomaga sprostać tym wymaganiom, które z roku na roku są coraz większe. Świat, w którym dostęp do takiej technologii miały tylko największe marki czy korporacje przeminął. Dzięki integracji technologii marketing automation, Twój biznes online jest w stanie w efektywny sposób wesprzeć działania marketingowo-sprzedażowe oraz skuteczniej odpowiadać na oczekiwania potencjalnych klientów. Zatem czym jest to Marketing Automation?

Czytaj dalej
Co to jest Marketing Automation i jakie korzyści przyniesie dla Twojego biznesu?