Skróć Czas Pracy nad Reklamami Google Ads czy Facebook Ads Dzięki ChatGPT

ChatGPT to narzędzie, które może ułatwić pracę reklamodawcom podczas tworzenia kampanii w Google Ads czy Facebook Ads. Dzięki niemu możliwe jest automatyzowanie procesu tworzenia nagłówków i opisów reklam, co pozwala znacznie skrócić czas potrzebny na ich przygotowanie. W artykule przyjrzymy się bliżej możliwościom ChatGPT oraz sprawdzimy, jak skutecznie wykorzystać to narzędzie w praktyce, a przy okazji dowiesz się jak oszczędzić czas w pracy na tworzeniu i generowaniu nowych treści reklam.

Czytaj dalej

Wyobraź sobie, że zatrudniasz Eksperta od Google czy Facebook Ads, którego głównym zadaniem jest zwiększanie skuteczności kampanii Twoich Klientów.

A co gdybym powiedział Tobie, że wsparcie takiego Eksperta możesz otrzymać całkowicie za darmo? Pewnie parę lat temu sam stuknąłbym się w czoło i wrócił do swoich zadań, ale świat się zmienił...

Jak tworzyć skuteczne nagłówki w Google Ads i Facebook Ads?

Zarówno Google jak i Facebook Ads to doskonałe narzędzia reklamowe, które pozwalają docierać do szerokiej grupy odbiorców. Aby jednak osiągnąć najlepsze rezultaty, kluczowe jest stworzenie skutecznych nagłówków reklam.

W jaki sposób to zrobić?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć zapierające dech w piersiach nagłówki reklam Google Ads i Facebook Ads:

  1. Skup się na emocjach i korzyściach - nagłówki reklam, które wzbudzają emocje i ukazują korzyści dla odbiorców, zazwyczaj osiągają lepsze wyniki.
  2. Używaj mocnych przymiotników - słowa takie jak "najlepszy", "niesamowity" czy "rewolucyjny" mogą pomóc przyciągnąć uwagę odbiorców.
  3. Warto zadawać pytania - nagłówki reklam zawierające pytania zazwyczaj zwracają uwagę odbiorców i zachęcają ich do zapoznania się z reklamą bliżej.
  4. Nagłówki reklam, które zawierają od 5 do 9 słów, zazwyczaj osiągają najlepsze wyniki.
  5. Nie bój się porażek. To dzięki nim stajemy się mądrzejsi i bardziej skuteczni w tym co robimy.
  6. Testuj!
Szukasz sposobu na dotarcie do nowych klientów online?

Jak skrócić czas pracy nad reklamami Google/FB Ads?

Przykład 1: Lista 10 nagłówków do kampanii Google Ads wygenerowana przy pomocy AI

Przykład 2: Lista 3 opisów do kampanii Google Ads wygenerowana przy pomocy AI z limitem 90 znaków

Przykład 3: Lista tych samych 3 opisów do kampanii Google Ads wygenerowana przy pomocy AI z limitem 90 znaków ale tym razem przetłumaczona na język angielski

Przykład 4: AI potrafi też tłumaczyć na inne języki

Podsumowanie

ChatGPT to narzędzie, które na pewno zrewolucjonizuje podejście do marketingu. Umożliwia ono automatyzację procesu tworzenia nagłówków i opisów do kampanii reklamowych. Dzięki temu rozwiązaniu można znacznie skrócić czas potrzebny na przygotowanie takich reklam, co z kolei przekłada się na możliwość skupienia swojej uwagi i energii na innych ważnych zadaniach.

Do tego wszystkiego ChatGPT jest bardzo prosty w obsłudze - co pokazałem wyżej na kilku przykładach. Nasze Laboratorium Digi2 zawsze chętnie korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, dlatego chętnie dzielimy się widzą z innymi - żeby też mogli z tych rozwiązań skorzystać.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis o AI i chciałbyś dowiedzieć się więcej o jego możliwościach lub innych aspektach związanych ze sztuczną inteligencją oraz jak można ją wykorzystać do codziennej pracy, zachęcam do śledzenia naszego Marketingowego Bloga.

Wypełnij formularz lub wyślij wiadomość, a my zadbamy o rozwój Twojej firmy.

Napisz do nas

Twoja wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h.
Oops! Pojawił się błąd podczas wysyłki formularza. Sprawdź proszę dane czy są poprawnie wypełnione i spróbuj ponownie.