Skróć Czas Pracy nad Reklamami Google Ads czy Facebook Ads Dzięki ChatGPT

ChatGPT to narzędzie, które może ułatwić pracę reklamodawcom podczas tworzenia kampanii w Google Ads czy Facebook Ads. Dzięki niemu możliwe jest automatyzowanie procesu tworzenia nagłówków i opisów reklam, co pozwala znacznie skrócić czas potrzebny na ich przygotowanie. W artykule przyjrzymy się bliżej możliwościom ChatGPT oraz sprawdzimy, jak skutecznie wykorzystać to narzędzie w praktyce, a przy okazji dowiesz się jak oszczędzić czas w pracy na tworzeniu i generowaniu nowych treści reklam.

Czytaj dalej

Wyobraź sobie, że zatrudniasz Eksperta od Google czy Facebook Ads, którego głównym zadaniem jest zwiększanie skuteczności kampanii Twoich Klientów.

A co gdybym powiedział Tobie, że wsparcie takiego Eksperta możesz otrzymać całkowicie za darmo? Pewnie parę lat temu sam stuknąłbym się w czoło i wrócił do swoich zadań, ale świat się zmienił...

Jak tworzyć skuteczne nagłówki w Google Ads i Facebook Ads?

Zarówno Google jak i Facebook Ads to doskonałe narzędzia reklamowe, które pozwalają docierać do szerokiej grupy odbiorców. Aby jednak osiągnąć najlepsze rezultaty, kluczowe jest stworzenie skutecznych nagłówków reklam.

W jaki sposób to zrobić?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć zapierające dech w piersiach nagłówki reklam Google Ads i Facebook Ads:

  1. Skup się na emocjach i korzyściach - nagłówki reklam, które wzbudzają emocje i ukazują korzyści dla odbiorców, zazwyczaj osiągają lepsze wyniki.
  2. Używaj mocnych przymiotników - słowa takie jak "najlepszy", "niesamowity" czy "rewolucyjny" mogą pomóc przyciągnąć uwagę odbiorców.
  3. Warto zadawać pytania - nagłówki reklam zawierające pytania zazwyczaj zwracają uwagę odbiorców i zachęcają ich do zapoznania się z reklamą bliżej.
  4. Nagłówki reklam, które zawierają od 5 do 9 słów, zazwyczaj osiągają najlepsze wyniki.
  5. Nie bój się porażek. To dzięki nim stajemy się mądrzejsi i bardziej skuteczni w tym co robimy.
  6. Testuj!
Szukasz sposobu na dotarcie do nowych klientów online?

Jak skrócić czas pracy nad reklamami Google/FB Ads?

Przykład 1: Lista 10 nagłówków do kampanii Google Ads wygenerowana przy pomocy AI

Przykład 2: Lista 3 opisów do kampanii Google Ads wygenerowana przy pomocy AI z limitem 90 znaków

Przykład 3: Lista tych samych 3 opisów do kampanii Google Ads wygenerowana przy pomocy AI z limitem 90 znaków ale tym razem przetłumaczona na język angielski

Przykład 4: AI potrafi też tłumaczyć na inne języki

Podsumowanie

ChatGPT to narzędzie, które na pewno zrewolucjonizuje podejście do marketingu. Umożliwia ono automatyzację procesu tworzenia nagłówków i opisów do kampanii reklamowych. Dzięki temu rozwiązaniu można znacznie skrócić czas potrzebny na przygotowanie takich reklam, co z kolei przekłada się na możliwość skupienia swojej uwagi i energii na innych ważnych zadaniach.

Do tego wszystkiego ChatGPT jest bardzo prosty w obsłudze - co pokazałem wyżej na kilku przykładach. Nasze Laboratorium Digi2 zawsze chętnie korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, dlatego chętnie dzielimy się widzą z innymi - żeby też mogli z tych rozwiązań skorzystać.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis o AI i chciałbyś dowiedzieć się więcej o jego możliwościach lub innych aspektach związanych ze sztuczną inteligencją oraz jak można ją wykorzystać do codziennej pracy, zachęcam do śledzenia naszego Marketingowego Bloga.

Zróbmy razem coś wielkiego!

Wypełnij formularz lub wyślij wiadomość, a my zadbamy o rozwój Twojej firmy.

Napisz do nas

Twoja wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h.
Oops! Pojawił się błąd podczas wysyłki formularza. Sprawdź proszę dane czy są poprawnie wypełnione i spróbuj ponownie.